Uncategorized

 Yeni yürümeye başlayan çocuklar için Hint Bebek Yemek Tarifleri

Küçük çocuklarınıza günlük ihtiyaçlarını karşılamak için sağlıklı besleyici yiyecekler sağlamak önemlidir. Yürümeye başlayan çocuğunuzu ev yapımı sağlıklı yiyecekler ile tanıştırmak iyi bir fikirdir. Her çocuğun benzersiz olduğunu ve beslenirken ipuçlarını takip etmemiz gerektiğini akılda tutmak önemlidir. Uzmanlar & # 39; kahvaltı, günün ilk ana öğünü olduğu için uyandıktan sonra 1-2 saat içinde yenmesi gerektiğini ve adından da anlaşılacağı gibi hızlı bir şekilde kırılmasına yardımcı olması gerektiğini öneriyor. çok sağlıklı:

Sooji ve yulaf Sebze Chilla
Malzemeler: Sooji, yulaf, soğan, havuç, kişniş yaprağı, tuz, zerdeçal, tereyağı, ayran ve domates ketçapı.

Hazırlama süresi: 20 – 25 dakika

Yöntem: Kızartma sooji ve yulaf iyi ve bir yana tutun. Sebzeleri yıkayın ve temizleyin. Tüm sebzeleri ince doğrayın. Bir karıştırma kabında sooji, yulaf, sebzeler ve ayranı karıştırın. İyice karıştırın ve dosa kıvamında bir meyilli hazırlayın. İçine tuz ve zerdeçal ekleyin. Tencereye az miktarda tereyağı sürün. Meyilli yarım kepçe önceden ısıtılmış tavaya dökün. İki taraftan da iyi pişirin. Eğlenceli şekiller vermek için farklı çerez kesicileri kullanın. Yanında domates ketçapı ile servis yapın.

Filiz Sebze Idli
İçindekiler: Filizlenmiş moong verisi, bezelye, soğan, havuç, kırmızı biber, sooji, pirinç unu / besan, kişniş yaprağı, tuz, zerdeçal, lor ve tereyağı

Hazırlama süresi 20 ila 25 dakika

Yöntem: Tüm sebzeleri iyice yıkayın, temizleyin ve doğrayın. Par filiz ve bezelye kaynar. Boşaltın ve soğumaya bırakın. Bir mikserde kaba olarak filiz ve bezelye öğütün. Tüm sebzeleri, filiz ve bezelye karışımını, bir kaşık besan, bir kaşık sooji ve loru karıştırın. İyice karıştırın ve idli biçimli toplar hazırlayın. Idli yapımcısını önceden ısıtın ve bu topları içine yerleştirin. 10 ila 12 dakika boyunca buğulayın. Hint turşusu veya domates ketçapıyla servis yapın.

Ekmekli Pizza
Malzemeler: Kahverengi ekmek dilimleri, pizza sosu, mayonez, soğan, domates, tuz, peynir dilimleri, tereyağı ve domates ketçapı.

Yöntem: Ekmeğin kenarlarını kesin, tüm sebzeleri iyice yıkayıp doğrayın. Mayonez ve pizza sosu ekmek üzerine eşit yayıldı. Bir avuç kıyılmış sebzeyi koyun ve bir peynir dilimi ile kaplayın. Önceden ısıtılmış tavayı tereyağı ile fırçalayın; Bu ekmek dilimlerini üzerine yerleştirin. Birkaç dakika tost yap. Yanında domates ketçapı ile servis yapın. Eğlenceli şekiller vermek için farklı çerez kesicileri kullanın.

Çocuklarımıza sunduğumuz yiyecekler gözlerini memnun etmeli, renkli yapmayı denemelidir. Bebek tulumları seçici ve telaşlı yiyiciler olarak bilinir. Yeni temel bağımsızlıklarını besleyerek kendilerini savunmak istiyorlar. Parmak gıdalar, iki yaşındaki bir bebek için en iyi seçeneklerden biridir, çünkü fazla karışıklık yaratmadan yiyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı