Uncategorized

Katılarda Başlayan Bebekler İçin Organik Yemek Tarifleri

Bebeğiniz sütten kesmeye hazır mı? Çocuğunuz zaten altı aylıksa, normal süt hazırlama veya emzirme rutinini değiştirme ve günlük yiyeceklere katı yiyecek preparatını ekleme zamanı gelmiştir. Bebekler çok hassas olduklarından organik bebek maması tarifleri onlar için mükemmel olur. Bu nedenle, diğer annelerden, çocuğunuzun çocuk doktorundan veya web sitesinden sütten bilgi almak için kontrol etmeye hazır olun. Bebeklerinize en iyisini vermek için organik yiyecekler aldığınızdan emin olun.

Bir ebeveyn olarak, yeni doğmuş bebekleri görmek ve onların büyümesini izlemek beni her zaman heyecanlandırır. Eniştem şimdi ilk oğlunu istiyor. Ona organik bebek maması vermenin faydalarını açıkladıktan sonra her hafta yeni organik bebek maması tarifleri denemelerine başladık.

Yeğenim yedi aylık ve alerjileri veya sindirim problemini test etmek için bir hafta boyunca yeni bir organik bebek maması tarifini deniyor. Yaptığımız ilk üç ev yapımı organik bebek maması tarifini sizlerle paylaşmama izin verin. Bu tarifler tamamen organik yiyeceklerden yapılır. Bunların yapılması çok kolaydır, bitirmeleri daha az zaman alır ve önümüzdeki birkaç gün boyunca daha uzun raf ömrüne sahiptir.

Muz Going

Muz her zaman mevsimdedir ve piyasada veya en sevdiğiniz süpermarkette hazırdır. Ancak, bebeklerimizin organik gıdalar yemesini istediğimizden, muzunuzu güvenilir satıcıdan / pazardan aldığınızdan emin olun. Muz ithal eden bir ülkede yaşıyorsanız, etiketteki organik gıda sertifikasyonunu kontrol edin. Yerel muz satın almak özellikle kırsal veya şehir dışı bölgelerde yaşıyorsanız daha güvenli olacaktır.

Muz, satın almadaki olgunluğun kalitesine bağlı olarak en az üç güne kadar sürer. Bu nedenle, bu organik bebek maması tarifi her zaman bebeklere taze olarak servis edilebilir. Olgun muzları kazımak için bebek besleme kaşığı kullanın ve yeni başlangıç ​​yemeği için ½ yemek kaşığı ile başlayın.

Muz, kemik gelişimi için iyi olan Potasyum bakımından zengindir. Bebeklerin muzla beslenmesi, vücudun, bebeklerin sütündeki kalsiyumu emebilme yeteneğine yardımcı olur. Muz ayrıca Vitaminler (A, C, Folat, Kolin), Mineraller (Potasyum, Magnezyum, Kalsiyum, Fosfor), Karbonhidratlar ve Omega-6 Yağ Asitleri içerir.

Git, git, git, avokado!

Çocuklarımın organik bebek maması tarifleri için avokado denemedim; ve yeğenimin nezaketle kestiğini gördüğümde güzel bir deneyim oldu. Gerçekten de tadı ve dokusu bebekler için idealdir. Bir avokado, bir hafta için fazlasıyla yeterli. Ancak, hemen servis edilmezse avokado kahverengiye döner. Bir çözüm, avokadoyu aile yemeğine entegre etmektir. Bebek daha sonra bütün aile ile birlikte organik yiyecekler yiyor.

Avokado alırken, her zaman olgun bir parça olacak şekilde farklı olgunluk seviyeleri seçin. Bebeğin yemeği için bu organik bebek maması organic çay kaşığı servis etmeye başlayın. Bebeğin yemeği için yeterli olana kadar az miktarda kazıyın.

Avokado kesinlikle organik bir besindir, çünkü büyük ölçüde üretilmez. Avokado, her yönüyle eksiksiz bir organik bebek mamasıdır. Bebekler Vitaminler (A, C, E, K, B6, Folat, Pantotenik asit, B6 ve az miktarda diğer vitaminler), Mineraller (Manganez, Çinko, Bakır, Fosfor, Potasyum, Sodyum), Doymuş Yağlar, Karbonhidratlar, Diyet Avokado yemekten lif ve protein. Yağları yüksektir ancak bebekler için iyidir.

Git ve Tatlı Patates al.

Haşlanmış tatlı patates, en sevdiğim organik bebek maması tariflerinden biriydi. Yıl boyunca piyasada çok ucuz ve bol miktarda bulunur. En çok sevdiğim çeşit açık kırmızı ten ve şeftali rengi portakal etine sahip. Kaynatıldıktan sonra, sonraki beslemeler için soğutulabilir. Bebekler için, haşlanmış tatlı patates basitçe ezilir. Katı başlangıçlar için ½ çay kaşığı servis edin.

Organik bir bebek maması tarifi olarak, haşlanmış tatlı patates Sodyumda düşük ve Doymuş Yağ ve Kolesterolde çok düşüktür. İyi bir Diyet Lif kaynağı, B6 Vitamini ve Manganez ve çok iyi bir A ve C Vitamini kaynağıdır.Organik Bebek Mamasına Git!

Yeme alışkanlığı ve tercihi erken yaşta belirlenir. Giderek daha fazla insan sağlığa duyarlı hale geldikçe, çocukları sağlığa ve fiziksel bedenlerine değer vermek için eğitmek en iyisidir. Eğitim sürecine en erken aşamada – emzirme ile doğumda ve katı madde için hazır olur olmaz – başlayın. Onlar için organik bebek maması tarifleri hazırlayarak organik yiyecekler yemeye bebekler yetiştirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı