Uncategorized

Ev yapımı Kedi Yemek Tarifleri? Avantajları

Ev yapımı evcil hayvan maması, yıllar önce olan evcil hayvan yemi hatırlamasından sonra aniden popüler oldu. Bu olay evcil hayvan sahipleri arasında oldukça fazla heyecan yarattı ve herkesin paketlenmiş ve işlenmiş evcil hayvan gıdalarının besin değerini ve güvenlik seviyesini sorgulamasına neden oldu. Sonuç olarak, ev yapımı kedi maması tarifi ve ev yapımı köpek maması, kedi ve köpek sahipleri arasında anında bir hit oldu.

Yıllardır hepimiz kedilerimizi beslemede işlenmiş gıda kullanıyoruz. Üreticilerin, ürünlerinin değeri ve güvenliği hakkındaki ilanlarına kör olarak inandık. Şimdi, bazı mistik bir varlık büyülü asasını her birine sallıyormuş gibi, kedi sahipleri, piyasada bulunan en pahalı evcil hayvan mamalarının bile sevgili evcil hayvanlarının güvenliğini ve optimum sağlığını sağlayamayacağını anladılar.

Kedilerinin günlük diyeti için işlenmiş ticari evcil hayvan yiyeceklerini kullanmayı bırakmaya karar veren evcil hayvan sahiplerinden biriyseniz, belki de kendi kedi yiyeceklerinizi yapmak istersiniz. Pek çok kedi sahibi, kendi ev yapımı evcil hayvan yemek tariflerini yapmayı denedi ve bu yiyeceklerin kedilerine sağladığı faydalardan yararlandı.

Aslında, ev yapımı kedi maması işlenmiş ticari evcil hayvan ürünlerinde bulunamayan birçok avantaja sahiptir. Örneğin, ev yapımı bir kedi maması tarifi, kedinin diyetinde ihtiyaç duyduğu temel vitaminleri ve mineralleri doğru bir şekilde içerebilir. Kediniz için kendiniz yaptığınız için gerekli vitamin ve mineralleri içerdiğinden emin olabilirsiniz. Reçeteyi kendiniz verdiğiniz için, evcil hayvanınıza verdiğiniz yiyeceklerin besin değeri hakkındaki yanıltıcı bilgiler konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kedinize ev yapımı yiyecek vermenin bir başka avantajı, taze yiyecek verdiğiniz gerçeğidir. Bu nedenle, evcil hayvan zehirlenmesine ve kedinizin ölümüne neden olabilecek kontaminasyon konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ek olarak, hayvana sağlığından ve günlük besin ihtiyacından ödün vermeden her gün çeşitli yiyecekler vermeyi de seçebilirsiniz.

Ev yapımı kedi maması tarifinin ticari olarak paketlenmiş evcil hayvan maması üzerindeki diğer bir büyük avantajı, daha uygun fiyatlı olmasıdır. Tarif ev yapımı olduğundan, kedi maması için en ucuz malzemeyi satın almayı ya da daha fazla tasarruf elde etmek için malzemeleri toplu olarak satın almayı seçebilirsiniz. Ayrıca, bazı durumlarda mutfağınızda bulunanları alabileceğiniz için malzemeleri satın almak zorunda kalmazsınız. Aynı şekilde, ev yapımı yiyeceklerinizi yaparken, önceki öğünlerinizde kalan pirinç, patates ve etleri de kullanabilirsiniz.

Olan evcil hayvan mama anısına baktığımızda, olayın tüm kedi ve köpek sahipleri için kılık değiştirmiş bir nimet olduğu söylenebilir. Evcil hayvanlarımız için optimum sağlık vaat eden ve evcil hayvanlarımızın ihtiyaç duyduğu temel vitamin ve mineral besinleri içerdiği düşünülen tüm ticari ürünlerin, güvenli olmadığı iddiasına yol açan bir nimettir. Şimdi bunların sahte iddialar olduğunu biliyoruz. Olay aynı zamanda kendi ev yapımı evcil hayvan yiyeceklerimizi yapabileceğimizi ve bu süreçte daha fazla tasarruf edebileceğimizi anlamamızı sağlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı