Uncategorized

Doğal Ağırlık Kazanmaya Yardımcı Olan Sağlıklı Hint Yemek Tarifleri

Tüm dünya kilo verme ve şık bir figür elde etme konusunda takıntılı. Nereye giderseniz gidin, kilo vermek için haplar ve kilo kaybınızı garanti eden bitkisel çaylar bulacaksınız. Hatta bazı şirketler kalori okuyucusu kaşıkları ve göbek yağını azaltan elektrikle çalışan bel kemerleri gibi araçlar icat ediyor. Çoğumuzun takıntılı olduğu bir kilo ve kilo kaybı için diyet ipuçlarını okuduğumuz halde, aslında vücutlarına biraz yağ eklemeye çalışan birkaç kişi var. Bir atletik figür kesinlikle pek çok kişiye çekici gelebilir. Ancak, zayıf olanlar, kendilerine uygun kıyafet veya aksesuarları bulamadıkları zaman zaman kendilerini darmadağın hissederler.

Kilo alımı hakkında çok az kaynak bulunduğundan, kişisel olarak Hint yemekleri yoluyla kilo alımı üzerine bir makale yazmanın uygun olacağını düşündüm. Neden özellikle Hint yemeklerini sorabilirsiniz? Eh, Hint mutfağı beslenme açısından yüksek ve sağlıklı yağ içeriğinin yüksek olduğu çeşitli tarifler sunar. Ayrıca, bireysel gereksinimlere göre kolayca değiştirilebiliyorlar. İşte burada. Doğal kilo alımına yardımcı olan eksiksiz bir Hint sağlıklı gıda rehberi.

Kas kütlesini geliştirmenin anahtarı sağlıklı kalori ve protein tüketimini arttırmaktır. Yemek miktarını yavaşça artırarak ve bir bireyin kilo aldığı düzenli fiziksel egzersizlerle. Süt ve peynir, badem, ceviz, kuru fasulye, soya fasulyesi ve nohut gibi az yağlı süt ürünleri içeren Vejeteryan Hint yemek tarifleri vücut kütlesinin artmasına yardımcı olur. Patates, havuç, yeşil bezelye, tatlı patates, pancar vb. Gibi nişastalı bir sebze tabağı ile yapılan çok taneli undan yapılan chapatis, vücuda doğru miktarda besin sağlarken kaloriyi artırır. Diyetinize daha renkli ve yapraklı sebzelerin eklenmesi beslenme ve kalori seviyesini dengeler.

Hint yemek tariflerinin çoğu klişe yalnızca vejeteryanlara hitap etmektedir. Ancak bu doğru değil. Hindistan'ın da et sevenler için lezzetler sunan zengin bir mutfağı var. Günlük az miktarda yağsız kıyma, biftek, tavuk göğsü, domuz eti, jambon ve kuzu porsiyonunun eklenmesi, sürekli kilo alımına yardımcı olur. Somon, ton balığı, karides ve morina içeren deniz mahsulleri de oldukça besleyici oldukları ve yağsız kas yapımına yardımcı oldukları için diyete dahil edilmelidir. Amerikalılar için 2010 Diyet Kılavuzuna göre, bir yetişkinin günlük kalori alımının% 10-35'i proteinlerden alınmalıdır. Bu günde yaklaşık 45-157,5 gram proteindir. Bütün yumurtalar proteinler ve vitaminler bakımından zengin olduğu için bunları diyetinize de ekleyebilirsiniz. Ancak ne yediğinize dikkat edin, çünkü yumurtalar kolesterolü de yüksektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı