Uncategorized

 8 Restaurant Style Hint Yemek Tarifleri

Hint restoranlarında servis edilen lezzetli yemeklerin arkasındaki sırrı hepimiz bilmek istiyoruz. Ama çoğumuz evde bu tarifleri denemek için oldukça isteksiz hissediyorum. Evde yapmak için süper kolay 8 restoran tarzı Hint yemekleri tarifleri var. Bu tariflerle, evden çıkmadan tüm bu Hint restoranı favorilerini yeniden yaratabileceksiniz. Bu restoran tarzı Hint yemekleri uzun süre yemek gerektirmez ve süper lezzetler tadabilir. Tek yapmanız gereken bu Hint yemek tariflerini takip etmek.

1) Dal Makhani – Evde restoran tarzı Dal makhani yapmanın çok kolay olduğunu bilmek sizi şaşırtacak. Ve evde hazırlanmış olan, krema ve suni tatlarla açıkça yüklenmemiş. Bu dal makhani tarifi gaz sobası yakınında saatlerce harcamadan mükemmel kremsi, kalın ve tatlı dal verir. Tam bir Punjabi restoran tarzı yemek için ev tarzı lachha paratha veya naan ile servis yapın.

2) Paneer Pasanda – Paneer Pasanda, restoranlarda servis edilen en popüler vejetaryen Hint yemeklerinden biri. İlk kez tadına bakan herkes tarafından beğeniyle zengin bir Paneer sos. Evde restoran tarzı Paneer Pasanda yapmak zor değil. Ve bir kez bu tarifini mükemmel hale getirdiğinizde, restoranlarda servis edilen yapay renkli kafa karıştırıcı pane sosuna asla geri dönmeyeceksiniz.

3) Chicken Do Pyaza – Bir tarifin sersemletici, bu bir bütün Punjabi lezzetleri doğru alır. Tavuklu pyaza soğan bir sürü ile hazırlanır. Soğanın tatlılığı ve baharatların ısısı, parmaklarınızı yalatan tatların iyi bir kombinasyonunu oluşturur. Baharatlı körilerin tadına bakmaktan hoşlanan yemek sevenler için mükemmel bir yemek. Chicken Do Pyaza'nın jeera pirinci, lachha paratha veya tandoori roti ile tadına varılabilir.

4) Soya Chaap Tikka Masala – Günümüzde pek çok restoran soya chaap ile hazırlanan vejetaryen tikka masala'ya hizmet ediyor. Soya fasulyesi veya soya ile hazırlanan sahte et, vejeteryan sevenler için harika bir et ikame edicidir. Bu soya papağanı tikka masala, restoranlarda servis edilen tavuk tikka masala'ya sert bir mücadele verebilir. Bana inanmıyorsanız, bu tarifi bir kez deneyin. Vejeteryan, körili sevgili ve paneer tikka masala'dan sıkılmış olan herkes için – bu bir zorunluluktur.

5) Tereyağı Tavuğu – Hint restoranı hakkında hiç konuşma, tereyağı tavuğu olmadan tamamlanmış sayılmaz. Ve tüm tavuk severler, kollarının altında kusursuz bir tereyağı tavuk tarifine sahip olmalıdır. Bu tereyağlı tavuk tarifi hakkında en çok sevdiğim şey, sadece 30 dakika içinde hazırlanmak. İzlenmesi gereken basit bir içerik listesi, hassas bir pişirme yöntemi ve önceden hazırlanmak için saatlerce sürmesi gerekmiyor. Tamamen hoşgörülü bir yemek için tereyağlı tereyağlı tereyağlı tavuk servis etmeyi unutmayın.

6) Kadhai Paneer – Kadhai Paneer, Kuzey Hindistan'daki herhangi bir Punjabi restoranında yemek yerken sipariş verebileceğiniz popüler paneer yemeklerinden biridir. Neden? Zengin lezzetler ve övgü dolu olduğu için hemen hemen tüm Hint ekmekleri mükemmel. Ya şimdi söylersem evde restoran tarzı Kadhai Paneer yapabilirsiniz. Bu da 30 dakikadan az bir sürede. Bu kadhai paneer tarifi oldukça basittir, bu da tadına bakanlar arasından sayısız ödül kazanmanızı kolaylaştırıyor.

7) Ananaslı Raita – Tatlı ve lezzetli ananaslı raita, restoranlarda Hint körilerinde servis edilen en yaygın garnitürlerden biri. Soğutulmuş ananas raita köri içindeki baharatların ısısını soğutmaya yardımcı olur. Lezzet tomurcukları için de rahatlatıcı bir değişiklik. Şimdi bu basit tarifi ile evde en iyi ananas raita yapabilirsiniz. Ve evde ananaslı raita yapmaya başladığımdan beri günlük bir mesele haline geldi.

8) Naan – Zengin ve baharatlı et körileri veya hafif ve doyurucu vejetaryen yemekler olsun Naan alçakgönüllü bir şekilde herkese iltifat eden bir ekmek. Hiçbir restoranda hiçbir Hint yemeği hiç naan olmadan tamamlanmış sayılmaz. Evde yumuşak ve yastıklı Naan yapmak çok da önemli değil. Bu naan tarifi bile maya gerektirmez. Ve evde naan yapmanın en iyi yanı ne zaman istersen onları yapabilir ve sıcak boru servis edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı